MONO KALSİYUM FOSFAT

MONO KALSİYUM FOSFATKimyasal Adı                    : Calcium dihydrogenphosphate
Ambalaj Şekli                   : 25 Kg. çuvallarda
Kimyasal Formülü            : CaH4P2O8
Tanımı ve Kullanım Alanı :

Mono Kalsiyum Fosfat (M.C.P), ticari olarak fosfat kayalarından elde edilir. GRAS statüsünde sınıflandırılmış bir gıda katkısıdır. Kullanıldığı ürünlere mineral katkısı sağlar. Ekmekte, konserve patates, domates vb... konserve gıdalarda kullanılır. Konserve gıdalarda konserve prosesi sırasında meyve ve sebzelerin sertliğinin devam ettirilmesini sağlayan kalsiyum kaynağı olarak görev alır.

Monokalsiyum fosfat ayrıca sentetik olarak tatlandırılmış meyveli jellerin jelleşmesine yardımcı olan bir kalsiyum kaynağı olarak kullanılır.

Pastane ürünlerinde bir hamur şartlandırıcı olarak görev alır. Kabartma tozlarında ve unlu mamüllerde asitliği düzenleyici olarak kullanılır. Ayrıca gübre sanayinde ve yem katkısı olarak da kullanılmaktadır.

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.