BUTİL Dİ GLİKOL

BUTİL Dİ GLİKOLKimyasal Adı                    : 2-(2-butoxyethanol)
Kimyasal Formülü            : CH3CH2CH2CH2O(CH2CH2O).2H
Ambalaj Şekli                   : Varillerde
Tanımı ve Kullanım Alanı :

Çok düşük uçuculuk özelliğiyle butil di glikol, fırınlama bitişleri için (Üre, melamin, fenol, epoxi reçinelerinden türetilen bileşik formülasyonlar) yaygın olarak bir akış destekleyici olarak kabul edilmiştir. % 1-3 kadar düşük oranları, ölçülemede memnun edici bir iyileştirme için kâfi gelir. Fakat boru (halka) kaplama vernikleri için daha yüksek oranları gereklidir. Butil diglikol, selüloz nitrat fırınlama(stoving)verniklerinde aynı amaç için kullanılabilir.

Ayrıca, su bazlı fırınlama bitişleri için formülasyonlara butil diglikol’ün dâhil edilmesi uygulamayı kolaylaştırır, su toplama eğilimini azaltır. Butil di glikol emülsiyon boyalarında bir birleştirici olarak rol oynar ve yüksek parlaklıklı boyaların fırçalanabilirliğini (fırça kabiliyetini) ve akışını iyileştirir.

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.