Dİ PROPİLEN GLİKOL

Dİ PROPİLEN GLİKOLDİ PROPİLEN GLİKOL (DPG); renksiz, higroskopik bir sıvı olup, su, alkol, esterler, organik solventlerin çoğu ve çeşitli bitkisel yağlar ile her oranda çözelti oluşturmakta ve organik solventlerin çoğunda da yüksek derecede çözünmektedir. Birçok sektörde solvent olarak kullanılan DPG, başlıca endüstriyel ara madde, doymamış polyester reçine, plastikleştiriciler, alkit reçineler, kozmetik ürünleri ve üretan polyolların üretiminde uygulama alanı bulmakta ve köpük önleyici ajanlar, endüstriyel sabunlar ve fonksiyonel akışkanların formülasyonlarında katkı maddesi olarak yer almaktadır.

Suda çözünen, renksiz, düşük uçuculuğa sahip olan düşük kokulu DPG; bir solvent olup koku ve deodorant uygulamalarında sulandırıcı ve/veya taşıyıcı görevi gören bir nemlendirici ajan olarak kullanılmakta ve koku yağlarının sulandırılmasında görev almaktadır. DPG; saç bakım ve banyo ürünleri, deodorantlar, traş ve cilt bakım ürünleri gibi birçok kozmetik ürün formülasyonunda katkı maddesi olarak görev almaktadır. Propilen glikol, dipropilen glikol ve tripropilen glikol; koku, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde solvent, yumuşatıcı, emülsiyon stabilizatörü veya viskozite değiştirici; higroskopik doğası ve su tutma yeteneğinden dolayı humektant; çok sayıda bakteri ve fungal türe karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır.

 

Krem, nemlendirici, temizleyici, losyon, güneş bakım ürünleri gibi cilt bakım ürünlerinde; deodorantlarda; şampuan, renklendirme ürünleri gibi saç bakım ürünlerinde; krem, köpük, jeller ve traş sonrası losyon gibi traş ürünlerinde; banyo ve duş ürünlerinde; parfüm ve kolonyalarda; bebek bakım ürünlerinde; göz kalemi ve dudak boyası gibi kozmetik ürünlerinde, ağız yıkama suyu ve diş macunu gibi ağız bakım ürünlerinin formülasyonlarında yer almaktadır

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.